Rodzaje kredytów.

wtorek, 28 sierpień 2018 kl. 13:18

Kredyt gotówkowy jest kredytem jaki w całości spłacany jest w gotówce. Dzieląc kredyty według formy ich płatności można wymienić kredyt gotówkowy i bezgotówkowy. Do kredytów gotówkowych możemy zaliczyć między innymi kredyty lombardowe i studenckie. Tak naprawdę mamy wiele różnych kryteriów i klasyfikacji odnośnie kredytów bankowych. Pierwszy podział jest to podział w przypadku którego bierzemy pod uwagę osobę kredytobiorcy. I tak wyróżniamy kredyty na finansowanie działalności gospodarczej, których banki udzielają tylko przedsiębiorstwom chcącym sfinansować działalność gospodarczą, oraz kredyty konsumpcyjne, jaki udzielane są przez banki osobom fizycznym jakie nie prowadzą takiej działalności gospodarczej. Kredyty gotówkowe możemy podzielić również według przedmiotu. W tym podziale mamy trzy zasadnicze grupy. Są to kredyty obrotowe, kredyty inwestycyjne i kredyty przeznaczone na sfinansowanie projektów inwestycyjnych. Kredyty obrotowe udziela się na sfinansowanie potrzeb jakie wynikają z działalności gospodarczej danego przedsiębiorstwa. Natomiast kredyty inwestycyjne udzielane są na finansowanie konkretnych przedsięwzięć, zobacz tutaj ranking kredytów - niskarata.org.

 

Kredyty gotówkowe.

piątek, 29 czerwiec 2018 kl. 13:17

Oferta kredytu gotówkowego w InBanku.

InBank ma w swojej ofercie dosyć ciekawe propozycje kredytów gotówkowych dla każdego. Dla przykładu: jeżeli pożyczymy w tym banku kwotę 10 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 48 miesięcy zobowiązanie będzie nas kosztowało łącznie 2 180 złotych. Każda z rat miesięcznych będzie po około 253 złote. Dla takiej kwoty kredytu RRSO ma wartość 10,5% w skali roku. Nie jest to duży koszt kredytu porównując go z innymi ofertami w innych bankach. Maksymalna kwota kredytu jaką można pożyczyć w InBanku to kwota 50 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 72 miesiące. Przy takim kredycie raty będą po 918 złotych, a całkowity koszt kredytu będzie równy 16 166 złotych. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania dla maksymalnej kwoty będzie wynosiła 10,15% w skali roku. Z oferty mogą skorzystać również nowi klienci banku. Dokumenty jakie będą im potrzebne do zaciągnięcia zobowiązania to przede wszystkim dowód osobisty, numer telefonu, numer rachunku bankowego, oraz adres e-mail. Powinni posiadać również obywatelstwo Polskie oraz stały adres zamieszkania i przedstawić w banku zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

 
aleksander | | Użyte znaczniki: , , , , , ,

Zalety kredytu gotówkowego

poniedziałek, 09 kwiecień 2018 kl. 14:10

Często bywa tak, że przymierzamy się do kupn nowego auta jednak nie stać nas na to co mogłoby spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Jak się jednak okazuje w momencie kiedy wybierzemy już swój wymarzony pojazd a stan oszczędności nie pozwala nam na jego zakup z własnych środków możemy skorzystać z dodatkowego finansowania. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt samochodowy możemy liczyć na:

- zdecydowanie niższe niż bywa to w przypadku kredytu gotówkowego koszty. A wszystko za sprawą tego, że bank stosuje dodatkowe zabezpieczenie które ograniczy jego ryzyko. Najczęściej możemy spotkać się z takimi zabezpieczeniami jak zestaw rejestrowy, przewłaszczenie czy też cesja polisy AC.