Podział kart kredytowych i ich początki w naszym kraju

piątek, 06 luty 2015 kl. 08:06

Występują różne podziały karty kredytowe. Można je podzielić ze względu na ich funkcjonalność na karty bankomatowe, przypisane do każdego konta osobiste, karty płatnicze, karty identyfikacyjne, karty wstępne oraz karty wirtualne. Inny podział bierze pod uwagę rozliczenia transakcji i przypisane do konta firmowe. Do tego typu podziału można zaliczyć karty debetowe, karty kredytowe, karty obciążeniowe oraz karty z odroczonym terminem płatności. Najważniejszymi cechami każdej karty kredytowe jest funkcjonalność i bezpieczeństwo. Producenci kart dbają również o to, aby taka karta kredytowa ładnie wyglądała. Zanim zaprojektuje się nowy rodzaj karty kredytowe i ją wyprodukuje niejednokrotnie mija kilka miesięcy. Wejdź na http://www.kalkulator.pl/ranking-kart-kredytowych i poszukaj najlepszej karty kredytowej, i zbududuj swoją zdolność kredytową.

 

Okres kredytowania

poniedziałek, 26 styczeń 2015 kl. 09:06

Kredyt gotówkowy to po prostu udostępnienie przez bank, czy przekazanie kredytobiorcy – klientowi banku – określonej sumy pieniędzy. Wszystko to odbywa się zgodnie z zasadami nakreślonymi przez specjalistów banku. Warunki te dotyczą każdej strony. Pieniądze wpływają na konto kredytobiorcy, po podpisaniu umowy, a także po wcześniejszych ustaleniach.

 

 

Korzyści z lokat bankowych

czwartek, 15 styczeń 2015 kl. 10:36

Okazuje się, że lokaty bankowe mogą być dla klientów dość korzystnym sposobem na oszczędzanie.

Lokata bankowa to obecnie jedna z najpopularniejszych na świecie form inwestowania pieniędzy. Charakteryzuje się ona dużą stabilnością oraz bezpieczeństwem, ponieważ banki gwarantują wypłaty całym swoim majątkiem. Na potrzeby rynku i klientów powstało wiele różnorodnych lokat, dzięki czemu klienci mają bardzo duży wybór, jednak od zawsze jedynie standardowe lokaty terminowe cieszą się największym powodzeniem. Lokaty bankowe są tak bardzo bezpieczne przede wszystkim z tego względu, że czuwa nad nimi Bankowy Fundusz Gwarancyjny. On sprawia, że nawet w obliczu bankructwa banku, klient może odzyskać pieniądze wpłacone na depozyt terminowy. Przy wyborze lokaty warto na przykład zwrócić uwagę na poziom rentowności lokat, jaki obecnie funkcjonuje. Uzależniony jest on od poziomu oferowanego oprocentowania lokaty, a także od istniejącej w kraju inflacji. Sprawdź najlepszy ranking lokat odwiedź tę stronę i poszukaj takiej, która zaoferuje Ci najwyższe oprocentowanie.

 
aleksander | | Użyte znaczniki: , ,