Zdolność kredytowa i ubezpieczenie kredytu samochodowego.

piątek, 16 luty 2018 kl. 09:30

Pojęcie zdolności kredytowej.

O zdolności kredytowej słyszał chyba każdy, kto chociaż raz starał się w banku o przyznanie mu kredytu. Jest to możliwość kredytobiorcy do spłaty zobowiązania jakie zaciąga w banku. Taką zdolność kredytową wylicza bank każdemu, kto chce kredyt, czy też pożyczkę. Na tej podstawie ocenia jaką realną kwotę może mu pożyczyć i czy może przyznać kredytobiorcy taki kredyt o jaki wnioskował. A jak to jest w przypadku kredytów samochodowych? W jaki sposób banki wyliczają kredytobiorcom zdolność kredytową? Spróbujmy to wyjaśnić.

 

Jak wygląda procedura udzielania kredytów?

czwartek, 30 listopad 2017 kl. 12:19

Każdy kredytobiorca powinien dokładnie wiedzieć, jak wygląda pełna procedura udzielania kredytów gotówkowych, aby nie narazić się na problemy ekonomiczne podczas spłaty zobowiązania. W artykule poznasz najważniejsze zasady związane z udzielaniem kredytów gotówkowych lub innych popularnych form pożyczek.

 

Kredyt gotówkowy a pożyczka – czym to się różni?

poniedziałek, 16 październik 2017 kl. 15:04

W codziennym życiu pojęcia „kredyt” i „pożyczka” używane są praktycznie zamiennie. Reklamy i oferty, które otaczają nas z każdej strony powodują, że dla większości z nas kredyt i pożyczka to jedno i to samo. Chociaż dla osoby, która chce zdobyć dodatkową gotówkę różnica może okazać się niewielka, to już z prawnego punktu widzenia, różnice są znaczne.