Zarządzanie restrukturyzacją zadłużenia

poniedziałek, 03 kwiecień 2017 kl. 11:27

Korzystanie z umowy kredytowej to zawsze pewne ryzyko ekonomiczne. Główne czynniki ryzyka z perspektywy kredytobiorcy to oczywiście utrata płynności, czyli zdolności do spłaty bieżących zobowiązań. Restrukturyzacja zadłużenia to pojęcie coraz popularniejsze. Nawet duże przedsiębiorstwa (pożyczkobiorcy) borykają się z losowymi problemami natury prawnej, społecznej, technologicznej. Nawet bankructwo jednego z dostawców bardzo często wpływa na umowy kredytowe. Restrukturyzacja zadłużenia to zatem zagadnienie znane w bankach detalicznych, ale jednocześnie skomplikowane dla przeciętnego klienta. W artykule podyskutujemy o najpopularniejszych technikach zarządzania restrukturyzacją zadłużenia z praktycznego punktu widzenia.

 

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytowej?

środa, 08 marzec 2017 kl. 11:31

Korzystanie z kredytu gotówkowego wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Jeżeli zabezpieczasz kredyt gotówkowy stosunkowo dużym majątkiem warto zastanowić się nad pewnymi punktami w umowach kredytowych. Przyda się również ocena wiarygodności instytucji finansowej. Treść artykułu wskazuje na najlepsze metody optymalizacji umowy kredytowej.

 

Znaczenie aktywności kredytowej

środa, 01 luty 2017 kl. 13:54

Aktywność kredytowa to pojęcie bardzo przydatne dla współczesnego gospodarstwa domowego. Dlaczego? Bez historii kredytowej nie masz szans na nawiązanie opłacalnej współpracy z bankiem detalicznym, parabankiem, a coraz częściej z sektorem pożyczek społecznościowych. W artykule zobaczysz, w jaki sposób budować aktywność kredytową i zrozumiesz, czy w ogóle warto to robić z perspektywy bezpieczeństwa ekonomicznego.