Pożyczki społecznościowe, czy to dobra alternatywa dla zwykłego kredytu?

piątek, 09 czerwiec 2017 kl. 14:35

Zaciąganie pożyczek na uczciwych i stosunkowo ekonomicznych warunkach to cel świadomego kredytobiorcy. Niestety w wielu przypadkach standardowy rynek wyklucza człowieka z otrzymania tanich pieniędzy. Co wtedy pozostaje? Na pewno pożyczki społecznościowe to jedna z ciekawszych alternatyw dla zwykłego rynku kredytowego. Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych, aby nie narazić się na nieprzyjemności przy podpisywaniu umów z inwestorami indywidualnymi?

 

Karty kredytowe i ich rodzaje.

poniedziałek, 15 maj 2017 kl. 12:31

Z pewnością każdy może mieć świadomość iż Polskę warto zaliczać do państw europejskich gdzie ok. 80% dokonuje się przy użyciu gotówki. Rozwinięte kraje mogą dotyczyć czegoś zdecydowanie innego. Sprawa może być nieco inna ponieważ w Skandynawii odchodzi się od korzystania z gotówki. Z tego powodu poznanie najbardziej typowych kart płatniczych może być korzystne.

 
aleksander | | Użyte znaczniki: , , , ,

Zarządzanie restrukturyzacją zadłużenia

poniedziałek, 03 kwiecień 2017 kl. 11:27

Korzystanie z umowy kredytowej to zawsze pewne ryzyko ekonomiczne. Główne czynniki ryzyka z perspektywy kredytobiorcy to oczywiście utrata płynności, czyli zdolności do spłaty bieżących zobowiązań. Restrukturyzacja zadłużenia to pojęcie coraz popularniejsze. Nawet duże przedsiębiorstwa (pożyczkobiorcy) borykają się z losowymi problemami natury prawnej, społecznej, technologicznej. Nawet bankructwo jednego z dostawców bardzo często wpływa na umowy kredytowe. Restrukturyzacja zadłużenia to zatem zagadnienie znane w bankach detalicznych, ale jednocześnie skomplikowane dla przeciętnego klienta. W artykule podyskutujemy o najpopularniejszych technikach zarządzania restrukturyzacją zadłużenia z praktycznego punktu widzenia.