« Kredyty online czy w … | Strona domowa | Jakimi zasadami należ… »

Ważne informacje na temat kredytu gotówkowego

piątek, 05 luty 2016 at 11:22 am. Użyte znaczniki: , ,

Wzięcie kredytu z każdym rokiem jest coraz łatwiejsze. Wystarczy kilka minut i łącze internetowe, aby zaciągnąć pożyczę o wartości kilku tysięcy. Łatwe otrzymanie kredytu nie oznacza, że łatwe będzie spłacanie go. Szybko pożyczka może się okazać kosztownym kłopotem. Dobre oferty kredytów http://www.kredytowysklep.pl znajdziesz na podanej stronie.

Zabezpieczenie kredytu

Najważniejsze przed podpisaniem umowy jest porównanie ofert banku, aby znaleźć najkorzystniejszą dla aktualnej sytuacji finansowej oraz wysokości kapitału pożyczonego. Najlepiej też od razu rozliczyć domowy budżet, biorąc pod uwagę oszczędności, wysokości dochodów oraz ewentualne wypadki losowe w postaci zmniejszonych zarobków lub choroby. Przed podpisaniem umowy warto również pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu kredytu. Najłatwiejszym na to sposobem jest ubezpieczenie go poprzez jednorazowe lub ratalne spłacanie ubezpieczyciela, a w zamian za to on zobowiązuje się spłacić resztę kapitału kredytu w przypadku wymienionych w umowie okolicznościach. Część banków wymaga od kredytobiorcy wykupienia ubezpieczenia lub obniża oprocentowanie za użycie ubezpieczenia. W przypadku większości banków zabezpieczeniem jest dobrowolne poddanie się egzekucji przez kredytobiorcy, jeśli przestanie spłacać raty. Oświadczenie jednak nie chroni kredytobiorcy, kiedy nie będzie w stanie spłacać zadłużenia. Dużo bezpieczniejszym dla zapożyczającego się będzie poręczyciel (żyrant) lub współkredytobiorca. Istnieje również możliwość zastawienia samochodu lub nieruchomości, co dla banku zwiększy wiarygodność klienta.

Raty

Kredyt można przeznaczyć na dowolny cel. Bank nie będzie interesował się, na co klient wydał pieniądze. Istotne będą dla niego raty spłacane w odpowiednim terminie. Bank oferuje wybranie rat równych i malejących. Raty równe przez cały okres trwania kredytu są stałe. Najpierw spłaca się większą część odsetek a mniej kapitału, a z biegiem czasu proporcje ulegają zmianie. W przypadku rat malejących pierwsza rata jest zawsze najwyższa, ponieważ kapitał rozłożony jest na równe części. Odsetki odliczane są w każdej racie zależnie od pozostałej kwoty. Jest to znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie w przypadku kredytów długoterminowych, ale jednocześnie znacznie trudniej taki kredyt uzyskać, ponieważ wiarygodność klienta liczy się na podstawie pierwszej raty.

Oprocentowanie

Jak raty tak i oprocentowanie może być różne- stałe i zmienne. W przypadku stałego oprocentowanie nie ulegnie ono zmiany bez względu na sytuację na rynku międzybankowym. Owa sytuacja ma jednak wpływ na wysokość rat w oprocentowaniu zmiennym.