« Automatyczna spłata r… | Strona domowa | Na co zwrócić uwagę p… »

Znaczenie aktywności kredytowej

środa, 01 luty 2017 at 1:54 pm. Użyte znaczniki: , , , ,

Aktywność kredytowa to pojęcie bardzo przydatne dla współczesnego gospodarstwa domowego. Dlaczego? Bez historii kredytowej nie masz szans na nawiązanie opłacalnej współpracy z bankiem detalicznym, parabankiem, a coraz częściej z sektorem pożyczek społecznościowych. W artykule zobaczysz, w jaki sposób budować aktywność kredytową i zrozumiesz, czy w ogóle warto to robić z perspektywy bezpieczeństwa ekonomicznego.

Dlaczego aktywność kredytowa ma znaczenie dla kredytodawcy?

Aktywność kredytowa odpowiada na pytanie, jak często zaciągasz zobowiązania krótkoterminowe oraz długoterminowe? Jeżeli korzystasz z kredytów gotówkowych bardzo często, wtedy twoja zdolność kredytowa ulega pogorszeniu. Kredytodawcy wspierają bardziej klientów, u których nie występuje zbyt duża skala aktywności kredytowej, ponieważ to grozi naturalnym pogorszeniem płynności finansowej gospodarstwa domowego. Na pewno przed zaciągnięciem kredytu krótkoterminowego w banku detalicznym warto pozamykać dotychczasowe umowy i nie korzystać w tym samym czasie z wielu funduszy zewnętrznych. Aktywność kredytowa jest monitorowania przede wszystkim za pośrednictwem rejestrów w Biurze Informacji Kredytowej. Oczywiście pewna aktywność kredytowa jest wskazana przed podpisaniem umowy kredytowej. Kredytodawca musi wiedzieć, czy miałeś już wcześniej do czynienia z terminową spłatą rat kredytu gotówkowego. Optymalizacja aktywności kredytowej to jeden z decydujących elementów w trakcie badania punktacji klienta. Historia spłaty dotychczasowych kredytów, bieżąca aktywność na rynku kredytowym, analiza płynności finansowej gospodarstwa domowego, charakterystyka indywidualna klienta to tylko niektóre z najważniejszych warunków, jakim przyjrzy się przeciętny kredytodawca przed wydaniem środków.

Aktywność kredytowa to ciekawa inwestycja

Oszczędności, czy kredytowania potrzeb? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej gospodarstw domowych. Aktywność kredytowa, nawet minimalna buduje wiarygodność w oczach kredytodawcy, a to jednak bardzo ważne, jeżeli chcesz w przyszłości ubiegać się o większy kredyt hipoteczny. Nawet spłacony terminowo niewielki kredyt gotówkowy jest w stanie zrobić wiele dobrego dla twojego gospodarstwa domowego.