« Karty kredytowe i ich… | Strona domowa | Kredyt na samochód 50… »

Pożyczki społecznościowe, czy to dobra alternatywa dla zwykłego kredytu?

piątek, 09 czerwiec 2017 at 2:35 pm. Użyte znaczniki: , , , , , ,

Zaciąganie pożyczek na uczciwych i stosunkowo ekonomicznych warunkach to cel świadomego kredytobiorcy. Niestety w wielu przypadkach standardowy rynek wyklucza człowieka z otrzymania tanich pieniędzy. Co wtedy pozostaje? Na pewno pożyczki społecznościowe to jedna z ciekawszych alternatyw dla zwykłego rynku kredytowego. Co warto wiedzieć o pożyczkach społecznościowych, aby nie narazić się na nieprzyjemności przy podpisywaniu umów z inwestorami indywidualnymi?

Główne zalety pożyczek społecznościowych

Formuła pożyczek społecznościowych polega na współpracy pożyczkobiorcy z szeregiem inwestorów indywidualnych. Pożyczkobiorca wystawia tzw. aukcję pożyczkową. Określa w niej warunki zobowiązania, własne potrzeby, perspektywy komunikacji z inwestorami indywidualnymi. Dobrze ustawiona i uczciwa aukcja pożyczkowa gwarantuje zainteresowanie wielu inwestorów, co umożliwia zebranie nawet dużego kapitału w stosunkowo krótkim czasie. Większość pożyczek społecznościowych występuje na wyspecjalizowanych portalach. Funkcje w serwisach pożyczek społecznościowych gwarantują nawet wsparcie procesu windykacji i badanie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Prywatny inwestor zarabia na pożyczkach. To znacznie lepsze rozwiązanie od standardowych, nisko oprocentowanych lokat bankowych w obecnych warunkach gospodarczych. Pożyczkobiorca nawet bez dużej zdolności kredytowej i wkładu własnego otrzyma pożyczkę. W pożyczkach społecznościowych obowiązuje limit oprocentowania do czterokrotności stopy lombardowej. Temat pożyczek społecznościowych jest jeszcze w Polsce niszowy. Każdy inwestor uczy się bowiem oceny kredytobiorcy, a to niestety dość skomplikowana kwestia.

Alternatywa kredytowa z dobrym oprocentowaniem

Pożyczki społecznościowe wyróżnia bardzo prosty model współpracy. Wystarczy, że wskażesz własne potrzeby na aukcji pożyczkowej, a zainteresowani inwestorzy indywidualni przekażą środki na zaspokojenie twoich celów w zamian za uczciwe oprocentowanie, na które masz bezpośredni wpływ. Oczywiście pożyczka społecznościowa wymaga odpowiedniego podejścia i pewnej świadomości ekonomicznej. Kontakt z inwestorami indywidualnymi jest właściwie obowiązkowy i trwa często latami. A zatem pożyczka społecznościowa to rozwiązanie dedykowane raczej cierpliwym kredytobiorcom.