« Kredyt gotówkowy to d… | Strona domowa | Czy warto brać kredyt… »

Jak brać kredyt aby nie mieć problemów?

środa, 17 grudzień 2014 at 11:45 am. Użyte znaczniki: , ,

Kredyt jest obecnie wziąć bardzo łatwo jednak na pewno warto dokładnie to przemyśleć, przede wszystkim po to, aby mieć pewność, że go spłacimy.

Kredyty gotówkowe są po to by pomagać ludziom w trudnych sytuacjach lub kiedy potrzebują większej ilości gotówki na kupno na przykład samochodu czy zrobienia remontu w domu. Kredyty są różne i mają różne oprocentowania, dlatego warto dowiedzieć się, w którym banku jest najlepiej wziąć kredyt. Oprocentowanie w bankach może być stałe lub też zmienne, dlatego warto się zastanowić, co jest dla nas dobrym rozwiązaniem. Oprocentowanie stałe daje nam taką samą ratę kredytową i ona nie zmienia się pod wpływem miesięcy, które już minęły. Gdy mamy oprocentowanie zmienne to najpierw wpłacimy większe raty kredytowe, ale potem one stosunkowo maleją z roku na rok w zależności na ile mamy wzięty kredyt gotówkowy.  W niektórych bankach jest konieczne wykupienie ubezpieczenia w razie, kiedy to nie moglibyśmy spłacić naszego kredytu w przypadku nagłej śmierci. Jest to zabezpieczenie głównie dla nas i naszych bliskich, którzy potem nie muszą spłacać za nas kredytu, jeżeli my tego nie zdążyliśmy zrobić. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na nie obciążenie córki czy syna w razie przykrego wypadku, bo w życiu to niestety różnie jest. Czasami bank chce abyśmy dodatkowo mieli kogoś do spłaty w razie konieczności a taka osoba nazywana jest żyrantem.

Na co można przeznaczyć kredyt?

Taki kredyt można przeznaczyć na dowolno wybrany przez siebie cel a bank w żaden sposób nie kontroluje tego, co robimy z naszymi pieniędzmi pożyczonymi od banku. Kosztem, jakim ponosimy po dostaniu kredytu są odsetki, które najpierw są spłacane a potem dopiero spłacany zostaje nam kredyt. Jest też taka ustawa, kiedy to już weźmiemy kredyt i podpiszemy umowę to istnieje możliwość jego unieważnienia i można zrezygnować z niego w ciągu około 14 dni. Napisać wtedy należy specjalne oświadczenie, w którym chcemy unieważnienia kredytu i należy to wysłać listem poleconym. Jeżeli jednak pieniądze już dotarły na nasze konto należy je oddać do banku.

Jak spłacać kredyt?

Kredyt można spłacić wcześniej żeli mamy na to taką sumę pieniędzy, jaka jest potrzebna do spłaty kredytu, ale tylko wtedy, kiedy oprocentowanie jest stałe a nie zmienne. Jeżeli nie będziemy na czas spłacać swoich rat to zostają naliczane nam odsetki, dlatego też należy sobie tego pilnować by potem nie wpaść w niepotrzebne długi, bo potem często się z tego pozbierać nie można i staje się to dla nas wielkim problemem życiowym.  Żeby dostać taki kredyt należy najpierw zapoznać się z ofertą, jaką przedstawiają nam w banku a potem spisać odpowiedni formularz, na którym wypiszemy wszystkie swoje prawdziwe dane oraz musimy posiadać dowód i mieć stałą pracę, w której dostaniemy rozliczenie z paru ostatnich miesięcy naszej pracy. Jest to bardzo ważne żeby bank udzielił nam kredytu z tego względu, że musi sprawdzić czy będziemy w stanie dany kredyt i wysokość raty spłacać czy też nie puszczą nas nasze zarobki. Jeżeli jednak nie po obliczeniu nie jesteśmy w stanie wziąć kredytu to musimy zmniejszyć sumę, jaką potrzebujemy i wtedy bank z powrotem oblicza nam czy jesteśmy w stanie płacić raty. Raty miesięczne kredytów mogą być bardzo różnorodne, zazwyczaj są one tak dobierane, aby każdy zainteresowany zaciągnięciem zobowiązania nie miał problemu z jego spłatą. Jeżeli bowiem pojawiają się problemy z regulowaniem zobowiązań, może to skutkować na przykład niezwykle wysokimi odsetkami karnymi lub, co gorsze postępowaniem windykacyjnym lub komorniczym. Dlatego czasem znacznie bardziej opłaca się zaciągnąć kredyt na dłuższy okres, ale mieć pewność, że bez problemu uda się go spłacić w mniejszych ratach.

Odwiedzając tę stronę zasięgniesz informacji na temat kredytów - niska rata kredyty gotówkowe - gdzie dowiesz się, który bank oferuje najlepsze oprocentowanie.