« Pożyczki chwilówki – … | Strona domowa | Kredyty gotówkowe onl… »

Rozwód a hipoteka: co musisz wiedzieć?

poniedziałek, 14 grudzień 2020 at 09:08 am.

Rozwód może dać tobie i twojemu byłemu małżonkowi pozornie niekończącą się listę pytań. Często największym z nich jest to, co zrobić z domem. Nawet jeśli polubownie zdecydujesz, kto będzie zajmował się domem, odejście nie będzie takie łatwe. Zwolnienie z odpowiedzialności jednej osobie wymaga specjalnego pozwolenia od pożyczkodawcy i przyzwoitej ilości biurokracji. Więc jaka jest następna najlepsza opcja?

Refinansuj kredyt hipoteczny

Refinansowanie jest często najprostszym sposobem przeniesienia długu hipotecznego i własności na jedną osobę. Oznacza to, że ty i twój były małżonek spłacicie stary kredyt hipoteczny, podczas gdy jedno z was przyjmie nowy kredyt. Wymaga to jednak od strony przyjmującej indywidualnego zakwalifikowania się do hipoteki. Jeśli rozważasz refinansowanie, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Kredyt - aby zakwalifikować się do refinansowania, zazwyczaj wymagana jest minimalna ocena kredytowa. Poświęć trochę czasu na zbadanie, jak kształtuje się Twój profil kredytowy po rozwodzie. Częstą przeszkodą jest rozbieżność co do tego, kto dokonuje miesięcznej wpłaty na wspólne konto. Na przykład, Twój były zgodził się na opłacenie samochodu, ale spóźnił się na miesiąc. To słabo odzwierciedla twój kredyt, jeśli pożyczka jest pod oboma nazwiskami, pomimo jakiejkolwiek umowy między wami.

Jeśli Twój profil kredytowy po rozwodzie nie jest idealny, nie rozpaczaj jeszcze. Bliska współpraca z pożyczkodawcą pozwoli Ci zbadać najlepsze dostępne opcje.

Dochód - stosunek zadłużenia do dochodów jest ważnym czynnikiem przy kwalifikowaniu się do kredytu hipotecznego. Pożyczkodawcy często szukają tego na poziomie 43% lub niższym. Jeśli Twój obecny dochód jest niski, możesz zwrócić się o alimenty na dziecko lub alimenty. Dowiedz się więcej o korzystaniu z alimentów jako dochodu kwalifikującego się – najlepiej również u swojego doradcy kredytowego.

Kapitał własny - czy w Twoim domu jest wystarczająco dużo kapitału, aby umożliwić refinansowanie? Jeśli jesteś właścicielem domu krócej niż 6 miesięcy lub jesteś obecnie pod wodą na hipotece, refinansowanie może być trudne. Na szczęście Twój pożyczkodawca może pomóc w przejrzeniu alternatywnych opcji kredytu hipotecznego dla osób z mniej niż idealnym kapitałem.

Kredyty hipoteczne i rozwody są niezależnie skomplikowane. Przyjmowanie obu jednocześnie może sprawić, że poczujesz się trochę zagubiony. Pozwól, aby nasi eksperci od kredytów hipotecznych poprowadzili Cię do tego szczęśliwego finału w tym nie do końca szczęśliwym dla Twojego życia osobistego momencie.

W przeszłości, jeśli dwie osoby nie mogły uzgodnić sposobu postępowania ze wspólnym domem, sędzia sądu rodzinnego po prostu nakazał sprzedaż domu i podział dochodów. Jednak na niestabilnym rynku nie ma gwarancji, że dom się sprzeda. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o kilku kwestiach.

Chroń swój kredyt po rozwodzie

Małżonek opuszczający dom małżeński powinien unikać spłaty kredytu hipotecznego z dwóch głównych powodów:

Historia kredytu hipotecznego pojawi się w raporcie kredytowym. Więc jeśli twój ex przegapi płatność, twój kredyt poczuje ukąszenie.

Trudno będzie zakwalifikować się do nowego kredytu hipotecznego. Aby to zrobić, musisz najpierw udowodnić (za pomocą anulowanych czeków), że Twój były małżonek dokonuje płatności miesięcznych przez co najmniej trzy miesiące.

Jest tylko jeden sposób na zwolnienie z kredytu hipotecznego. Proces ten, zwany „nowacją”, wymaga od współmałżonka prowadzącego dom przedłożenia pełnego pakietu wniosków do pożyczkodawcy.