« Rozwód a hipoteka: co… | Strona domowa |

Kredyty gotówkowe online, czy to przyszłość branży?

środa, 17 luty 2021 at 10:09 am. Użyte znaczniki: , , , , , ,

Kredyt samochodowy to jedna z ciekawszych metod finansowania nowego auta dla klienta indywidualnego, ale również właściciela działalności gospodarczej zainteresowanego rozszerzeniem floty na konkurencyjnych warunkach. Co przemawia za podpisaniem umowy o kredyt samochodowy?

Zamiast zwykłego banku autobank dedykowany pod konkretną markę

Kredytu samochodowego nie musisz zaciągać w klasycznym banku detalicznym, ale w autobanku powiązanym z ulubioną marką, a dzięki temu zyskasz preferencyjne warunki ubezpieczenia, wydłużony okres kredytowania, brak prowizji, możliwość finansowania najnowszych samochodów. Poza tym wszystkie formalności dotyczące kredytu samochodowego dopełnisz bezpośrednio u dilera. To duże ułatwienie w porównaniu ze zwykłymi procedurami analizowania zdolności kredytowej.

Większa kwota kredytu samochodowego w porównaniu do kredytu gotówkowego

Przy kredycie samochodowym nie masz takich limitów kwotowych, jak przy kredycie gotówkowym, czyli do poziomu około 250 000 złotych i to po stwierdzeniu bardzo dobrego potencjału spłaty. W kredycie samochodowym zabezpieczenie stanowi pojazd, więc klienci mają większą elastyczność kształtowania rat, a banki też tak dużo nie ryzykują.

Kredytobiorca decyduje o wysokości wkładu własnego

W kredycie samochodowym to najczęściej kredytobiorca – kierowca decyduje, ile chce włożyć do wkładu własnego. Minimalne wartości to nawet 0%, standardowo 10, maksymalnie 50%. Im więcej zapłacisz na początku, tym lepszy komfort pozostałej spłaty, często rozłożony na kilka lat.

Wymiana na kolejny pojazd

Kredyt samochodowy można wymieniać i zyskać dostęp do kolejnych generacji pojazdów po kilku latach użytkowania. W wielu konfiguracjach kierowcy wybierają raty balonowe stanowiące od razu wkład własny do kolejnej umowy. Rolowanie samochodów po kilku latach to dla wielu kierowców idealne rozwiązanie ze względu na poprawę wizerunku, użyteczności, ocenę nowości motoryzacyjnych. Większość dilerów daje gwarancję odkupu samochodu użytkowanego na kredyt, więc kredytobiorca martwi się jedynie o bezpieczną jazdę.

Niskie stopy procentowe w gospodarce

Za kredytem samochodowym przemawiają oczywiście bardzo niskie stopy procentowe występujące w gospodarce i presja na tanie kredytowanie.

Jakie narzędzia przydają się przy analizie kredytu samochodowego?

Przejrzyj koniecznie oferty autobanków i oceń zdolność kredytową, czy to na przykładach reprezentatywnych, czy przez multimedialne kalkulatory. Czy argumenty przekonują Cię do zaciągnięcia kredytu samochodowego w autobanku?