« Kredyty gotówkowe onl… | Strona domowa |

Co przemawia za zaciągnięciem kredytu hipotecznego?

środa, 21 kwiecień 2021 at 11:12 am.

Decyzja o kredycie hipotecznym nie należy do najprostszych ze względu na pewne ograniczenia w sposobie życia i w zdolności do regulowania innych, ewentualnych zobowiązań. Za zaciągnięciem kredytu hipotecznego przemawia jednak kilka istotnych długoterminowo czynników, a także zmiany społeczne, perspektywy inwestycyjne.

Tak, wysoka inflacja to jeden z najważniejszych powodów, dla których powinieneś zainteresować się kredytem hipotecznym, ale nie tylko. Wszystkie rodzaje zobowiązań przy szalejącej inflacji, znacznie odbiegającej od celów strategicznych Narodowego Banku Polskiego opłacają się kredytobiorcom. Dlaczego? Jeżeli pieniądz traci wartość tak naprawdę spłacasz długoterminowo znacznie mniejsze długi, co przekłada się na realne zyski z kumulowania wartości realnego majątku. Odczuwalna przez konsumentów inflacja według badań niezależnych instytucji to ponad 11% rocznie. Inflacja wynika z czynników wewnętrznych i zewnętrznych, w tym z przesuwania inflacji USA na dolara i rozpraszania utraty wartości na gospodarkę międzynarodową. Wzrost cen paliw, a tym samym transportu i żywności, podstawowych dóbr gospodarstwa domowego, brak reform na rynku energetycznym, mało efektywne, jeżeli w ogóle programy socjalne to kolejne przykłady kiepskiego gospodarowania. Wysoka inflacja sprzyja decyzji o zadłużeniu.

Okazuje się, że rynek nieruchomości premium, apartamentów luksusowych zyskuje rok do roku o prawie dziesięć procent. Co cztery, pięć lat nieruchomości premium zyskują na wartości ponad 30-40% w zależności od lokalizacji. Najwięcej w Warszawie, zaraz później w Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu i innych największych miastach wojewódzkich. Nieruchomość wykazuje się sporym potencjałem inwestycyjnym, szczególnie w największym miastach. Wynika to pośrednio z ograniczonej podaży obiektów w doskonałych lokalizacjach, a także przez coraz większe nasilenie imigracji z Ukrainy i krajów azjatyckich. Większość pracowników ubiegających się o obywatelstwo w Polsce nie narzeka na warunki pracy, a wręcz otrzymuje liczne preferencje socjalne, dotyczące studiowania, dalszego kształcenia, warunków zatrudnienia.

Jeżeli jesteś w miarę cierpliwym kredytobiorcą na pewno doczekasz się promocji dotyczącej kredytu hipotecznego, która okazuje się z reguły strzałem w dziesiątkę, ale wymaga podjęcia właściwie automatycznej decyzji o zaangażowaniu. Promocje w kredytach hipotecznych zakładają najczęściej minimalną prowizję, czy dodatki w postaci pieniędzy na remont. Pamiętaj jednak, że promocja w banku to nie zawsze korzyść dla klienta, ale szansa na zebranie kontaktów i na rozwój marketingu. Musisz dokładnie przeanalizować wszystkie warunki umowy, głównie pod kątem występowania klauzul niedozwolonych. W tym celu najlepiej zgłosić się z umową do wyspecjalizowanej kancelarii prawnej, ewentualnie doświadczonego, koniecznie niezależnego doradcy kredytowego.