Co przemawia za zaciągnięciem kredytu hipotecznego?

środa, 21 kwiecień 2021 kl. 11:12

Decyzja o kredycie hipotecznym nie należy do najprostszych ze względu na pewne ograniczenia w sposobie życia i w zdolności do regulowania innych, ewentualnych zobowiązań. Za zaciągnięciem kredytu hipotecznego przemawia jednak kilka istotnych długoterminowo czynników, a także zmiany społeczne, perspektywy inwestycyjne.

Tak, wysoka inflacja to jeden z najważniejszych powodów, dla których powinieneś zainteresować się kredytem hipotecznym, ale nie tylko. Wszystkie rodzaje zobowiązań przy szalejącej inflacji, znacznie odbiegającej od celów strategicznych Narodowego Banku Polskiego opłacają się kredytobiorcom. Dlaczego? Jeżeli pieniądz traci wartość tak naprawdę spłacasz długoterminowo znacznie mniejsze długi, co przekłada się na realne zyski z kumulowania wartości realnego majątku. Odczuwalna przez konsumentów inflacja według badań niezależnych instytucji to ponad 11% rocznie. Inflacja wynika z czynników wewnętrznych i zewnętrznych, w tym z przesuwania inflacji USA na dolara i rozpraszania utraty wartości na gospodarkę międzynarodową. Wzrost cen paliw, a tym samym transportu i żywności, podstawowych dóbr gospodarstwa domowego, brak reform na rynku energetycznym, mało efektywne, jeżeli w ogóle programy socjalne to kolejne przykłady kiepskiego gospodarowania. Wysoka inflacja sprzyja decyzji o zadłużeniu.

 

Kredyty gotówkowe online, czy to przyszłość branży?

środa, 17 luty 2021 kl. 10:09

Kredyt samochodowy to jedna z ciekawszych metod finansowania nowego auta dla klienta indywidualnego, ale również właściciela działalności gospodarczej zainteresowanego rozszerzeniem floty na konkurencyjnych warunkach. Co przemawia za podpisaniem umowy o kredyt samochodowy?

Zamiast zwykłego banku autobank dedykowany pod konkretną markę

Kredytu samochodowego nie musisz zaciągać w klasycznym banku detalicznym, ale w autobanku powiązanym z ulubioną marką, a dzięki temu zyskasz preferencyjne warunki ubezpieczenia, wydłużony okres kredytowania, brak prowizji, możliwość finansowania najnowszych samochodów. Poza tym wszystkie formalności dotyczące kredytu samochodowego dopełnisz bezpośrednio u dilera. To duże ułatwienie w porównaniu ze zwykłymi procedurami analizowania zdolności kredytowej.

 

Rozwód a hipoteka: co musisz wiedzieć?

poniedziałek, 14 grudzień 2020 kl. 09:08

Rozwód może dać tobie i twojemu byłemu małżonkowi pozornie niekończącą się listę pytań. Często największym z nich jest to, co zrobić z domem. Nawet jeśli polubownie zdecydujesz, kto będzie zajmował się domem, odejście nie będzie takie łatwe. Zwolnienie z odpowiedzialności jednej osobie wymaga specjalnego pozwolenia od pożyczkodawcy i przyzwoitej ilości biurokracji. Więc jaka jest następna najlepsza opcja?